25 maja 2024
Przygotuj się na wakacje 11 marca 2020

Jak dobrze wybrać hotel za granicą? Kilka poradZa pośrednictwem Internetu załatwiamy dzisiaj większość formalnych spraw związanych z planowaniem wakacji – szukamy tras i miejsc, które chcemy zobaczyć, rezerwujemy bilety lotnicze, miejsca noclegowe, czytamy recenzje knajpek, w których chcielibyśmy zjeść. Wszystko wydaje się proste w wirtualnym świecie, możemy podejrzeć dowolny punkt w Google Maps, a na każdej stronie zamieszonych jest wiele zdjęć, które mają zobrazować nam, jak coś wygląda. Jednak wciąż słyszymy historie rozczarowanych ludzi, którzy po przybyciu na wybrane miejsce, zobaczyli ruinę tego, co na zdjęciach wyglądało pięknie…

Wiadomo, że miejsce komfortowe i bezpieczne miejsce noclegowe znajduje się bardzo wysoko na liście priorytetów. Jak zatem dobrze wybrać?

– opcja najdroższa: wakacje z biurem podróży. Innymi słowy, pozwól, by zorganizowano wszystko za Ciebie. Zazwyczaj biura podróży mają podpisane umowy ze sprawdzonymi hotelami, więc ryzyko trafienia na obskurny pokój się znacznie zmniejsza. Ale nie oznacza to, że biuro zawsze zagwarantuje Ci najwyższą jakość, często zdarzają się wpadki, więc dobrze sprawdź ofertę i nie ufaj zdjęciom.

wakacje na własną rękę – w sieci istnieje wiele stron internetowych z bazami hotelów na calutkim świecie. Wystarczy wpisać region, który nas interesuje oraz ewentualnie cenę, jaką jesteśmy gotowi zapłacić za nocleg. Dostajemy listę hoteli do wyboru, zwykle oznaczonych ilością gwiazdek, można przeczytać o nich opinie ludzi, którzy już korzystali z oferty tychże hoteli. Niestety, w internetowe opinie również nie można wierzyć do końca – trzeba mieć świadomość istnienia tzw. marketingu szeptanego, działa to w ten sposób, że dana firma po prostu płaci komuś/kilku osobom, za „spamowanie” opinii i komentarzy w tego typu bazach hotelowych, oczywiście w pozytywny i wychwalający sposób.

wynajęcie hotelu za pośrednictwem linii lotniczych – jeśli kiedykolwiek kupowałeś bilet lotniczy, na pewno zauważyłeś, że przy tej czynności pojawia się wiele opcji dodatkowych, które możesz zarezerwować, jak wynajęcie samochodu czy hotelu. To całkiem dobra opcja, biorąc pod uwagę fakt, że linie lotnicze dbają o swój wizerunek lepiej niż biura podróży.

Najlepsza opcja? Znajomi i ludzie, którzy skorzystali z takiej oferty i mogą ci ją rzeczywiście polecić. Niestety, najlepszą opcją jest poświęcenie czasu i zdobywanie wiedzy poprzez pytanie i czytanie o wybranym hotelu. Niczego nie pozostawiaj myśli „jakoś to będzie”.