25 maja 2024
Przygotuj się na wakacje 18 października 2019

Zalety wakacji z biurem podróży

 

 

Z różnych powodów ludzie wybierają wakacje organizowane przez biura podróży. Nie ma w tym nic złego ani ujmującego, jeśli tylko na takim urlopie potrafimy się zachować i nie kierujemy zasadą „mam wakacje, mogę wszystko”. Jeśli nie ma się czasu na zorganizowanie wakacji, podróżuje się z dziećmi lub w podeszłym wieku – biura podróży oferują naprawdę ciekawe miejsca na wypoczynek!

 

 

 

Mit: podróżowanie z biurem podróży zawsze jest drogie i korzystają z niego tylko bogaci ludzie lub typowi turyści, którzy boją się ruszyć poza hotelową plażę, ale później chętnie pokazują zdjęcia z wakacji w egzotycznym kraju.

Prawda: jeśli rezerwujesz wycieczkę odpowiednio wcześniej lub w trybie last minute, możesz upolować naprawdę niezłą ofertę! Np. 999 złotych od osoby za 8 dni na Zanzibarze (all-inclusive) lub 10 dniowy pobyt w Albanii za 1200 złotych! To dużo, jeśli jedziesz z rodziną? Po pierwsze, dzieci do 7 roku życia płacą jedną dziesiątą wartości wycieczki, najczęściej mniej niż 100 złotych. Oczywiście, jest możliwe zaplanowanie prawie dwóch tygodni za 2500 tys. złotych dla małżeństwa i dziecka, ale płacisz za to swoim czasem i nerwami, które poświęcisz na przygotowanie i zorganizowanie takiego wypadu. Przemyśl, co jest dla Ciebie więcej warte.

Zalety wakacji z biurem podróży:

– ktoś organizuje wszystko za Ciebie. Twoją rolą jest spakowanie plecaka i wyruszenie na umówione miejsce zbiórki. Tyle.

– w pakiecie all-inclusive masz zagwarantowany dostęp do nielimitowanego jedzenia i drinków, korzystania z basenu, leżaków oraz innych atrakcji, które oferuje hotel. To świetna opcja dla zapracowanych osób, które na co dzień nie mają czasu, by odpoczywać, albo nie potrafią odpoczywać w miejscu, w którym zamieszkują.

– w ofercie masz również zagwarantowanego przewodnika, pomimo tego, że zwiedza się raczej w szybkim tempie, takie zwiedzanie jest bardzo intensywne i skondensowane, dlatego zobaczysz wiele ciekawych miejsc, do których będziesz mógł kiedyś wrócić, jeśli skradną Twoje serce.

– biuro podróży zazwyczaj organizuje wycieczkę dla większej grupy osób, z którymi będziesz zwiedzał i przebywał w jednym hotelu, więc istnieje szansa, że poznasz kogoś interesującego i wartego uwagi lub nawiążesz przydatne znajomości.

– zwykle masz wybór, gdzie chcesz iść, dzięki tzw. wycieczkom fakultatywnym.

– masz możliwość zwiedzania w swoim ojczystym języku.

– podróże z biurem podróży są również bezpieczniejsze, zwłaszcza jeśli chodzi o mniej popularne turystycznie rejony na świecie.

Spędź niezapomniane wakacje na Zanzibarze, delektując się białymi plażami, turkusowym morzem i egzotyczną atmosferą wyspy.