15 czerwca 2024
Luksusowe wakacje 6 lutego 2020

Gdzie jechać na wakacje w 2016 roku? Krótki przegląd najbardziej popularnych miejsc na mapie świata! Część 2Pomimo tego, że w naszej świadomości nieustannie tkwią jakieś miejsca, które cieszyły się popularnością turystyczną przez dziesiątki lat i nawet nasi rodzice podróżowali tam co roku – tak jak nieśmiertelne polskie morze bałtyckie, Chorwacja czy Bułgaria, obecnie coraz więcej osób decyduje się na zwiedzanie świata. Co za tym idzie, odkrywane są nowe miejsca, a ślad za tymi odkrywcami podążają biura podróży i tubylcy, którzy budują nowe i piękne kurorty wypoczynkowe. Chcesz wiedzieć, gdzie warto jechać w wakacje 2016? Przedstawimy Ci listę krajów, do których warto się udać by przetrzeć nowe szlaki – nie ważne, czy zdecydujesz się na wycieczkę z biurem podróży, czy na własną rękę. Pamiętaj jednak, że przed jakąkolwiek podróżą powinieneś zebrać jak najwięcej informacji o miejscu, które chcesz odwiedzić – aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji (np. nie zabrać ze sobą paszportu albo jakiegoś ważnego dokumentu) i po prostu, nie rozczarować się.

4. Japonia – kraj kwitnącej wiśni, do tej pory zarezerwowany tylko dla obieżyświatów i zaawansowanych podróżników, teraz jest w zasięgu rąk zwykłego człowieka! Zupełnie inna kultura i niesamowici ludzie do poznania. To również jeden z droższych krajów, ale niekoniecznie trzeba na niego stracić fortunę.

5. Iran – łamiąc stereotypy, wiele ludzi (a zwłaszcza samotnie podróżujących kobiet!) zdecydowało się odwiedzić ten piękny i pełen ciekawych miejsc do odwiedzenia kraj. Bezkresne pustynie, góry, dzikie widoki, inna kultura. Wbrew pozorom, nie jest to kraj niebezpieczny, ale słynący z gościnności i otwartości na przybyłych. Rząd Iranu wychodząc naprzeciw turystom, ułatwił i skrócił cały proces wizowy, który wcześniej był bardzo skomplikowany.

6. Słowacja – propozycja zwiedzania bardzo blisko nas. Kraje wschodu są naprawdę warte zwiedzania, chociaż może nam się wydawać, że nie zobaczymy niczego odmiennego niż w Polsce. Ceny na pewno są na naszą kieszeń bez specjalnego oszczędzania i odmawiania sobie czegokolwiek, na Słowacji dogadamy się też nie tylko po angielsku, ale czasem nawet po polsku.

7. Ukraina – Kijów i Lwów, to miasta, które koniecznie trzeba zwiedzić! Podróżowanie po tym kraju jest bardzo tanie i w większości miejsc – bezpieczne. Pomimo głębokiego kryzysu i cienia wojny, Ukraina kwitnie pod względem turystycznym.

Zaskakujące zestawienie? Niekoniecznie! Czasem warto wybrać coś innego, nowego i ekscytującego, żeby zebrać kolejne doświadczenia.