21 lipca 2024
Luksusowe wakacje 14 lutego 2020

Wakacje na wyspach – odkryj piękno mniej znanych wysp!

 

 

Kochasz podróżować, ale nie przepadasz za tłumem turystów robiącym zdjęcia wszystkiemu, co tylko znajdzie się w zasięgu ich wzorku? Dziś mamy dla Ciebie propozycję odwiedzenia kilku mało znanych (i tym samym mniej obleganych) wysepek!

 

 

 

  1. Amorgos w Grecji – mówi się o niej, że jest „Grecją w pigułce” oraz nazywa się ją „wyspą wielkiego błękitu”. To prawda, jeśli przejrzymy zdjęcia z wyspy, od razu poczujemy grecki klimat, dziesiątki małych białych domków na skałach otoczonych błękitną wodą. Na Amorgos można odwiedzić klasztory i monastyry, które znajdują się na skalnych szczytach oraz z powodzeniem wybrać się na wycieczkę górską! Na wyspie zachowały się również pozostałości starożytnych miast takich jak Minoa, Arksine i Aigiale. Ciekawostka: na wyspie znajduje się najmniejszy kościół w Grecji, w którym mieszczą się tylko dwie osoby. Jeżeli chcesz odwiedzić Grecję, wejdź na stronę https://nomade.pl/grecja.
  2. Mljet w Chorwacji – jeśli o Amorgos mówi się, że jest „wyspą wielkiego błękitu”, o Mljet możemy powiedzieć, że jest „wyspą wielkiej zieloności”. Wymieniana jako jedna z dziesięciu najpiękniejszych wysepek na całym świecie jest istnym rajem! Znajdziemy na niej nieskażone cywilizacją tereny, dziką i nieposkromioną naturę, możemy pochodzić po tutejszym parku narodowym i podziwiać bogactwo śródziemnomorskiej roślinności i dwa jeziora, które połączone są z morzem. We wspomnianym Parku Narodowym Mljet zachowało się wiele starych drzew – poleca się w szczególności wycieczki rowerowe.
  3. Procida we Włoszech – najmniejsza wysepka w Zatoce Neapolitańskiej, sprawiająca wrażenie praktycznie wolnej od turystów. Może być idealnym miejscem na wycieczkę dla miłośników dań z rybą w roli głównej. W tym rybackim kurorcie niegdyś trzeba było mieć pozwolenie na zwiedzanie, dziś otwarty jest dla podróżnych. Wyspa powstała z czterech różnych wulkanów, a miasteczko portowe zabudowane jest uroczymi i kolorowymi kamieniczkami. Oprócz ryb, Procida słynie z pysznych i orzeźwiających cytrusów. Po wysepce najlepiej jest poruszać się pieszo, ponieważ wszędzie jest blisko, a dostaniesz się na nią promem z Neapolu.