25 maja 2024
Przygotuj się na wakacje 11 maja 2019

Gdzie jechać na wakacje w 2016 roku? Krótki przegląd najbardziej popularnych miejsc na mapie świata! Część 1Pomimo tego, że w naszej świadomości nieustannie tkwią jakieś miejsca, które cieszyły się popularnością turystyczną przez dziesiątki lat i nawet nasi rodzice podróżowali tam co roku – tak jak nieśmiertelne polskie morze bałtyckie, Chorwacja czy Bułgaria, obecnie coraz więcej osób decyduje się na zwiedzanie świata. Co za tym idzie, odkrywane są nowe miejsca, a ślad za tymi odkrywcami podążają biura podróży i tubylcy, którzy budują nowe i piękne kurorty wypoczynkowe. Chcesz wiedzieć, gdzie warto jechać w wakacje 2016? Przedstawimy Ci listę krajów, do których warto się udać by przetrzeć nowe szlaki – nie ważne, czy zdecydujesz się na wycieczkę z biurem podróży, czy na własną rękę. Pamiętaj jednak, że przed jakąkolwiek podróżą powinieneś zebrać jak najwięcej informacji o miejscu, które chcesz odwiedzić – aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji (np. nie zabrać ze sobą paszportu albo jakiegoś ważnego dokumentu) i po prostu, nie rozczarować się.

  1. Malta – malutkie państwo w Europie, położone pomiędzy Afryką, Włochami i Wielką Brytanią na Morzu Śródziemnym. Co zaskakujące, na Maltę latają tanie linie lotnicze z kilku miast w Polsce! Co warto zobaczyć na Malcie? Prócz przepięknych kilometrowych plaż, które sprzyjają relaksowi i odpoczynkowi, na Malcie można popływać promem i w ten sposób zwiedzać miasteczka. Godnym uwagi polecenia miejscem jest mała wioska Popeye Village, która została stworzona wyłącznie na potrzeby filmy! Weź ze sobą aparat i próbuj lokalnych przysmaków.
  2. Islandia – jeszcze kilka lat temu nikt nie myślał o tym, żeby zwiedzać to państwo, ale odkąd Wizzair otworzył tanie loty z Gdańska, Warszawy i Katowic, Islandia znalazła się na listach podróżników. Zimna kraina, w której wybuchają wulkany i można podziwiać piękne gejzery na pewno jest warta zwiedzenia! Minusy – taka wycieczka to spory wydatek, nawet jeśli zorganizuje się wszystko wcześniej. Ale widoki warte są swojej ceny!
  3. Indonezja – koniec świata! 17,500 tys. wysp do zwiedzania, zupełnie inna kultura i niezapomniana przygoda do przeżycia! Zwykle dopisująca pogoda, zachwycająca dzika natura, dzięki której można poczuć się naprawdę daleko od miejskiego zgiełku… Taka wyprawa wymaga przygotowania, pozyskania wiedzy, różnych szczepień przeciwko egzotycznym chorobom. Podobno każdy, kto raz pojedzie do Indonezji, zakochuje się w tym kraju na zawsze.

Zapraszamy do części drugiej!