Jak zorganizować rodzinne wakacje?

Jak zorganizować rodzinne wakacje?

Przede wszystkim – na spokojnie! Jeśli wyjazd z rodziną wydaje Ci się niemożliwy do zorganizowania i wszędzie widzisz same problemy oraz pokaźny uszczerbek w budżecie – ten poradnik jest dla Ciebie. Pomyśl, że spędzenie czasu w innym miejscu z Twoimi bliskimi może znacznie poprawić wasze relacje, wszystko zależy jednak od nastawienia – jeśli potraktujecie wakacje jako „reset”, oderwanie się od codziennej rzeczywistości i problemów, które zostawicie na później, macie szansę przeżyć niezapomniane przygody!

  1. Gdzie jechać? – prawda jest taka, że nawet z najmniejszymi dziećmi można jechać praktycznie wszędzie. Potrzeba oczywiście dodatkowe sprzętu i dziecięcych akcesoriów, ale na pewno nie są przeszkodą. Najważniejszy jest plan, bo spontaniczne wyjazdy z małymi dziećmi niekoniecznie mogą skończyć się dobrze… wybierz więc nowe miejsce, zastanów się na jak długo chcecie tam pojechać i wypisz dokładnie, co chcecie zwiedzić, gdzie pójść i jakie to miejsce oferuje atrakcje dla dzieci (oprócz tego, że prawdopodobnie sam wyjazd będzie dla nich wielką atrakcją).
  2. Nocleg – daj sobie spokój z drogim hotelem albo kilkunastoosobowym pokojem w hostelu. Obecnie prężnie rozwija się couchsurfing, czyli wynajmowanie mieszkań lub pokoi na krótki termin. Poszukaj hosta, który ma do zaoferowania małe mieszkanie lub kawalerkę, w której jest sprawna kuchnia i łazienka. Cenowo wyjdzie taniej lub porównywalnie do hotelu, a będziesz miał ogromny komfort i „domową” atmosferę, gdzie nikt nie będzie  na Ciebie zwracał uwagi lub traktował jak turystę.
  3. Transport – planujesz wakacje w innym kraju? Dobrą opcją jest wcześniejsze zarezerwowanie samolotu, a kiedy dotrzecie na miejsce – wynajęcie samochodu, szczególnie wtedy, kiedy planujecie dużo zwiedzać, a macie małe dzieci, które szybko się męczą. Znowu chodzi o komfort, wsiadasz do samochodu i jedziesz gdzie chcesz i kiedy chcesz, na nikogo nie czekasz i nie martwisz się, że nie zdążysz na ostatni tramwaj czy autobus. Zawsze można jechać swoim samochodem do innego kraju, ale pamiętaj, wielogodzinne podróże są naprawdę męczące i dla kierowcy i pasażerów, a dodatkowo cena paliwa będzie niewiele różniła się od ceny lotu…
  4. Jedzenie – szerokim łukiem omijajcie knajpy i restauracje dla turystów! Możecie być pewni, że nawet pomimo najlepszego wystroju, właściciele nie troszczą się zbytnio o jakość jedzenia – turysta to gość na chwilę. Przed wyjazdem sprawdź, jakie lokalne knajpy są polecane, poczytaj fora i popytaj ludzi, którzy byli w miejscu, do którego chcesz pojechać.

podrozedziewczynysplukanej

Related Posts

Jak spędzić tanie wakacje?

Jak spędzić tanie wakacje?

Jak dobrze wybrać hotel za granicą? Kilka porad

Jak dobrze wybrać hotel za granicą? Kilka porad

Dlaczego warto jechać nad polskie morze z dzieckiem?

Dlaczego warto jechać nad polskie morze z dzieckiem?

Jak dobrze plażować? Mały poradnik

Jak dobrze plażować? Mały poradnik

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *