Dokąd uciec przed światem?

Dokąd uciec przed światem?

Najlepiej… jak najdalej! Zanim jednak wyruszysz w podróż swojego życia, nie zapomnij się do niej odpowiednio przygotować. Sprawdź, czy potrzebujesz wizy, paszportu, zestawu obowiązkowych szczepień i język, w jakim najlepiej się posługiwać. Dziś przedstawimy kilka rajskich wysp, położonych prawie na końcu świata – do których można uciec i oderwać się od cywilizacyjnej rzeczywistości oraz obcować z dziką i nieposkromioną naturą.

  1. Wyspy w Cieśninie Torresa w Australii – Cieśnina Torresa uchodzi za wyspiarski raj, ponieważ na terenie ok. 150 kilometrów pomiędzy półwyspem York a Nową Gwineą, rozsypanych jest aż 247 małych wysepek, z których tylko siedemnaście zamieszkują tubylcy. Niemożliwe? Żeby dostać się na niektóre wyspy, potrzebna jest zgoda lokalnych plemion Melanzeczyków, ponieważ Cieśnina Torresa nie należy do typowego turystycznego kurortu. Niewiele tu hotelików i lądowisk, porusza się głównie drogą wodną. Co można robić na wyspach, prócz zwiedzania i kosztowania lokalnych owoców? Nurkować!
  2. Wyspy Yaeyama w Japonii – marzy Ci się pobyt na rajskiej wyspie w kraju kwitnącej wiśni? Na samym końcu archipelagu japońskiego ukryły się wysypy Yaeyama o krajobrazie przypominającym ten znany z Karaibów. Na wyspach można pozwiedzać tradycyjne domy Ryukuyan Iriomote – takich, jakie można zobaczyć też w Amazonii. Na Yaeyama występuje też gatunek dzikich kotów!
  3. Archipelag San Blas w Panamie – kierunek Karaiby? W Archipelagu San Blas znajduje się aż 370 wysepek, które są położone wzdłuż atlantyckiego wybrzeża Panamy! To opcja dla osób, które kochają dzikie klimaty i bezludne miejsca. Nie uświadczysz tu aglomeracji turystycznych i hoteli. Tylko niewielka część wysp jest zamieszana, osiedlili się tutaj Indianie Kuna, od lat walczący o autonomię.
  4. Archipelag Con Dao w Wietnamie – 200 km od wybrzeży Wietnamu, znajduje się Archipelag Con Dao, na który składa się 15 tropikalnych wysp. Cały archipelag jest unikatowym Parkiem Narodowym, mamy więc do czynienia z naturą w najczystszym wydaniu, nienaruszoną przez człowieka. Archipelag słynie też z pięknych raf koralowych, są dostępne miejsca, gdzie można wypożyczyć sprzęt do nurkowania. Warto więc uciec i w ten zakątek świata.

podrozedziewczynysplukanej

Related Posts

Wakacje na wyspach – odkryj piękno mniej znanych wysp!

Wakacje na wyspach – odkryj piękno mniej znanych wysp!

Gdzie jechać na wakacje w 2016 roku? Krótki przegląd najbardziej popularnych miejsc na mapie świata! Część 2

Gdzie jechać na wakacje w 2016 roku? Krótki przegląd najbardziej popularnych miejsc na mapie świata! Część 2

Najlepsze kurorty wyspiarskie

Najlepsze kurorty wyspiarskie

Wakacje w malowniczej stolicy Malty – Valletcie

Wakacje w malowniczej stolicy Malty – Valletcie

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *