Zalety wakacji z biurem podróży

Zalety wakacji z biurem podróży

Z różnych powodów ludzie wybierają wakacje organizowane przez biura podróży. Nie ma w tym nic złego ani ujmującego, jeśli tylko na takim urlopie potrafimy się zachować i nie kierujemy zasadą „mam wakacje, mogę wszystko”. Jeśli nie ma się czasu na zorganizowanie wakacji, podróżuje się z dziećmi lub w podeszłym wieku – biura podróży oferują naprawdę ciekawe miejsca na wypoczynek!

Mit: podróżowanie z biurem podróży zawsze jest drogie i korzystają z niego tylko bogaci ludzie lub typowi turyści, którzy boją się ruszyć poza hotelową plażę, ale później chętnie pokazują zdjęcia z wakacji w egzotycznym kraju.

Prawda: jeśli rezerwujesz wycieczkę odpowiednio wcześniej lub w trybie last minute, możesz upolować naprawdę niezłą ofertę! Np. 999 złotych od osoby za 8 dni na Zanzibarze (all-inclusive) lub 10 dniowy pobyt w Albanii za 1200 złotych! To dużo, jeśli jedziesz z rodziną? Po pierwsze, dzieci do 7 roku życia płacą jedną dziesiątą wartości wycieczki, najczęściej mniej niż 100 złotych. Oczywiście, jest możliwe zaplanowanie prawie dwóch tygodni za 2500 tys. złotych dla małżeństwa i dziecka, ale płacisz za to swoim czasem i nerwami, które poświęcisz na przygotowanie i zorganizowanie takiego wypadu. Przemyśl, co jest dla Ciebie więcej warte.

Zalety wakacji z biurem podróży:

– ktoś organizuje wszystko za Ciebie. Twoją rolą jest spakowanie plecaka i wyruszenie na umówione miejsce zbiórki. Tyle.

– w pakiecie all-inclusive masz zagwarantowany dostęp do nielimitowanego jedzenia i drinków, korzystania z basenu, leżaków oraz innych atrakcji, które oferuje hotel. To świetna opcja dla zapracowanych osób, które na co dzień nie mają czasu, by odpoczywać, albo nie potrafią odpoczywać w miejscu, w którym zamieszkują.

– w ofercie masz również zagwarantowanego przewodnika, pomimo tego, że zwiedza się raczej w szybkim tempie, takie zwiedzanie jest bardzo intensywne i skondensowane, dlatego zobaczysz wiele ciekawych miejsc, do których będziesz mógł kiedyś wrócić, jeśli skradną Twoje serce.

– biuro podróży zazwyczaj organizuje wycieczkę dla większej grupy osób, z którymi będziesz zwiedzał i przebywał w jednym hotelu, więc istnieje szansa, że poznasz kogoś interesującego i wartego uwagi lub nawiążesz przydatne znajomości.

– zwykle masz wybór, gdzie chcesz iść, dzięki tzw. wycieczkom fakultatywnym.

– masz możliwość zwiedzania w swoim ojczystym języku.

– podróże z biurem podróży są również bezpieczniejsze, zwłaszcza jeśli chodzi o mniej popularne turystycznie rejony na świecie.

podrozedziewczynysplukanej

Related Posts

Jak zorganizować rodzinne wakacje?

Jak zorganizować rodzinne wakacje?

Jak spędzić tanie wakacje?

Jak spędzić tanie wakacje?

Jak dobrze wybrać hotel za granicą? Kilka porad

Jak dobrze wybrać hotel za granicą? Kilka porad

Dlaczego warto jechać nad polskie morze z dzieckiem?

Dlaczego warto jechać nad polskie morze z dzieckiem?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *