Nieodkryte piękno Indonezji

Nieodkryte piękno Indonezji

Indonezja to miejsce, w które wybiera się w celach turystycznych coraz więcej osób. Dlaczego warto odwiedzić tak odległy zakątek świata? Przede wszystkim chodzi o poznanie zupełnie innej niż nasza, środkowoeuropejska kultura, zdystansowanie się do cywilizacji i przeżycie przygody życia. Mówi się, że kto podróżuje, żyje dwa razy – dlatego warto poczytać o Indonezji i wpisać ją na listę planów podróżniczych.

Co warto zobaczyć?

Na pierwszy ogień idzie Yogyakarta, czyli tzw. kulturalna stolica Jawy oraz Ubud – rozwinięte miasto Bali. W Yogyakarcie głównym punktem są świątynie Borobudur oraz Prambanan, a centralna część wyspy Jawy jest idealnym wyborem dla osób, które lubią zwiedzać historyczne zabytki.

Jeśli chodzi o dzikie zakątki i przyrodę, trzeba sprawdzić Sumatrę Zachodnią, Flores i Bali – miejsca o krajobrazach zapierających dech w piersiach i … rześkim powietrzu. W Sumatrze Zachodniej możemy pozwiedzać Park Narodowy Gunung Leuser. A co z plażami i wyspami? W końcu Indonezja jest praktycznie złożona z tysięcy wysepek! Dane podają, że na jej terenie znajduje się ok. 13 tysięcy wysp! Główne wysypy turystyczne to oczywiście Bali, Lombok i Jawa, ale nie dajcie się porwać złudzeniu, że jeśli zobaczycie jedną z nich, poznacie klimat Indonezji. Nic bardziej mylnego! Każda wyspa to inny świat, inna kultura, religia, architektura – wszystko wymieszane i w setkach odmian. Np. na Lomboku uświadczymy raczej bezludne plaże, na Derawan panuje spokój, bo jest to miejsce nieodkryte przez turystów, na Sumatrze możemy doświadczyć prawdziwej dżungli wypełnionej dzikimi zwierzętami, takimi jak nosorożce czy tygrysy! Borneo natomiast nazywane jest płucami ziemi, to zaludniona i gwarna wyspa.

Jedzenie – w Indonezji najesz się do syta za grosze! Wszystkie dania podawane są w ogromnych porcjach, najczęściej jest to smażony ryż lub makaron z mięsem lub rybą i minimalnymi ilościami warzyw. Indonezja słynie również z bogactwa korzennych przypraw, które warto przywieźć ze sobą chociaż w minimalnej ilości. Generalnie, lokalnego jedzenia trzeba koniecznie spróbować i zajadać się do syta. Świeże i orzeźwiające owoce najczęściej są dostępne prosto z drzewa, a jeśli akurat na takie nie trafimy, wystarczy pójść na jeden z setek kolorowych targów. A propos zakupów – nie zapomnij o przywiezieniu sobie jakiejś pamiątki rękodzielniczej. W Indonezji można znaleźć naprawdę przepiękne rzeczy w dobrej jakości (i niskiej cenie!).

Rezerwuj bilety już dzisiaj!

podrozedziewczynysplukanej

Related Posts

Wakacje na wyspach – odkryj piękno mniej znanych wysp!

Wakacje na wyspach – odkryj piękno mniej znanych wysp!

Dokąd uciec przed światem?

Dokąd uciec przed światem?

Gdzie jechać na wakacje w 2016 roku? Krótki przegląd najbardziej popularnych miejsc na mapie świata! Część 2

Gdzie jechać na wakacje w 2016 roku? Krótki przegląd najbardziej popularnych miejsc na mapie świata! Część 2

Najlepsze kurorty wyspiarskie

Najlepsze kurorty wyspiarskie

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *